Porslin Japan Imari
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, SKÅLAR MED LOCK, 4+4 dlr., porslin, Japan, 1900-talets mitt, Imari, varierande polykrom dekor, diameter ca 11-24 cm
PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)
Nagg
697467
2019-11-03