Wakizashi
Vollendet
2019-11-17
697477
| Höchstes Gebot | 3 400 SEK |
| Schätzwert | 2 500 SEK |
WAKIZASHI, shinto, mei, nagasa 44 cm, tsuba i järn, 2 udda menuki, habaki av koppar, svartlackerad saya, total längd ca 65 cm
Slitage och skador, hack i klingan