Berndt Friberg 3 vaser
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas, 3 dlr, stengods, gul harpälsglasyr, varav 2 signerad Friberg samt Gustavsbergs studiohand och årtalsbokstav, 1 signerad BF samt etikettmärkt Gustavsberg Nr. 4, höjd ca 13-18 cm
Mindre slitage
697540
2019-11-04