Berndt Friberg 3 vaser

Berndt Friberg 3 vaser
Berndt Friberg 3 vaser
Berndt Friberg 3 vaser
Berndt Friberg 3 vaser
Berndt Friberg 3 vaser
Berndt Friberg 3 vaser
Berndt Friberg 3 vaser
Berndt Friberg 3 vaser
Berndt Friberg 3 vaser
Berndt Friberg 3 vaser

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas, 3 dlr, stengods, gul harpälsglasyr, varav 2 signerad Friberg samt Gustavsbergs studiohand och årtalsbokstav, 1 signerad BF samt etikettmärkt Gustavsberg Nr. 4, höjd ca 13-18 cm

Mindre slitage

697540

2019-11-04