Buffé björk
Klubbat för:
800 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
BUFFÉ på benställning, tidigt 1900-tal, renässansstil, stomme i ek, centralt utfällbar lucka, flankerat av skåpdörrar, invändigt med hyllplan samt utdragbara fack, spiralsvarvade ben, höjd ca 87, 195x55 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage
697553
2019-11-04