Stekfat Kina Famille rose 1700-tal
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, konturerat brätte, europeiserande dekor av blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 44 cm
Lagning, omfattande sprickor, nagg, slitage
697609
2019-11-06