Stekfat Kina Famille rose 1700-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, konturerat brätte, europeiserande dekor av blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 44 cm

Lagning, omfattande sprickor, nagg, slitage

697609

2019-11-06