Royal Copenhagen servis Musselmalet
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 56 dlr, servis, "Musselmalet", porslin, halvblond varav 6 mattallrikar helblond, bestående av: 12 assietter nr 1/574, 12 djupa tallrikar nr 1/566, 12 tallrikar nr 1/573, 12 tallrikar nr 1/571, 6 mattallrikar 1/1084, upplägningsfat nr 1/628, upplägningsfat nr. 1/533
Slitage, nagg/avslag på mattallrikarna
697651
2019-11-05