Royal Copenhagen servis Musselmalet

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, 56 dlr, servis, "Musselmalet", porslin, halvblond varav 6 mattallrikar helblond, bestående av: 12 assietter nr 1/574, 12 djupa tallrikar nr 1/566, 12 tallrikar nr 1/573, 12 tallrikar nr 1/571, 6 mattallrikar 1/1084, upplägningsfat nr 1/628, upplägningsfat nr. 1/533

Slitage, nagg/avslag på mattallrikarna

697651

2019-11-05