Handhållna fotogenlampor
Klubbat för:
650 SEK
1 500 SEK
FOTOGENLAMPOR, 1 par, 1900-talets första hälft, handhållna, varav 1 i bärnstensfärgad glasmassa samt. 1 i koboltblå glasmassa, bägge med mekanik i mässing samt sfäriska kupor, höjd ca 17 cm
Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionerna
697669
2019-11-05