Leif Tjerned Hero ljusskulptur

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LEIF TJERNED (född 1942): Hero, signerad, omkring år 2000, ljusskulptur på metallplatta, digitalprint på metall, höjd ca 207 cm bredd ca 106 cm, djup ca 20,5 cm, metallplattans mått ca 102x59 cm

UTSTÄLLLD:
Skulpturens hus och Edsvikens konsthall

Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman´s Auction

Skador, bruksslitage, ej funktionstestad

697687

2019-12-15