Leif Tjerned

Leif Tjerned
Leif Tjerned
Leif Tjerned
Leif Tjerned
Leif Tjerned
Leif Tjerned
Leif Tjerned
Leif Tjerned
Leif Tjerned
Leif Tjerned

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LEIF TJERNED (född 1942): Finish line, signerad, omkring år 2000, ljusskulptur på metallplatta, digitalprint på metall, höjd ca 201 cm, bredd ca 115 cm, djup ca 21 cm, metallplattans mått ca 102x59 cm

UTSTÄLLLD:
Skulpturens hus och Edsvikens konsthall

Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman´s Auction

Skador, bruksslitage, ej funktionstestad

697694

2019-12-15