Spegel Japan Edo

Spegel Japan Edo
Spegel Japan Edo
Spegel Japan Edo
Spegel Japan Edo
Spegel Japan Edo
Spegel Japan Edo
Spegel Japan Edo
Spegel Japan Edo

Klubbat för:

600 SEK

1 000 SEK

SPEGEL, brons, Japan, Edo (1603-1867), dekor i relief av tranor samt sköldpadda, diameter ca 12 cm

PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)

Slitage

697736

2019-11-04