Skål 1200-tal Jeshan
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, lergods, troligen Jeshan, Persien, 1200-tal, dekor av blå ränder samt bård med skrifttecken, iriserande beläggning, diameter ca 19 cm
PROVENIENS: Generalkonsul Richard Bagge
Slitage, nagg
697756
2019-11-04