Kimono Japan
2019-11-05
697853
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KIMONO, Japan, 1900-talets mitt, dekor av tranor i landskap, delvis broderad, invändigt med rött foder, ryggens längd ca 145 cm
PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)
Slitage, skador