Farledsfyr Aga
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
9 000 SEK
FARLEDSFYR, AGA, 1900-talets första hälft, för gasdrift, bemålad mässing och koppar, märkt System AGA, skyltmärkt System Dalén AGA Gasaccumulator Stockholm, nummermärkt, höjd ca 210 cm
Bruksslitage, nerkortad till 210 cm
697929
2019-11-04