Vas porslin Kina

Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Gu-formad, dekor av parställda Lange Lijse vid bananplanta i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd ca 24 cm

Mynningen med nagg

697978

2019-11-04