Meissen aporkester

Meissen aporkester
Meissen aporkester
Meissen aporkester
Meissen aporkester
Meissen aporkester
Meissen aporkester
Meissen aporkester
Meissen aporkester
Meissen aporkester
Meissen aporkester

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FIGURINER, 3 stycken, porslin, Meissen,1800-tal, aporkester, s.k."Affenkapelle", polykromt bemålade och förgyllda, höjder ca 12-14 cm

2 st med om fattande skador, 1 med nagg

697986

2019-11-09