Lackarbete Kina
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSALTARE/STÄLL, lackarbete, Kina, 1900-talets första hälft, utvändig dekor av flodlandslap med pagoder samt figurscen i guld, höjd ca 26, 34x12 cm
Slitage, skador, attribut saknas, dekordel saknas (gallerkant)
698057
2019-11-05