Lackarbete Kina

Lackarbete Kina
Lackarbete Kina
Lackarbete Kina
Lackarbete Kina
Lackarbete Kina
Lackarbete Kina
Lackarbete Kina
Lackarbete Kina
Lackarbete Kina
Lackarbete Kina
Lackarbete Kina
Lackarbete Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSALTARE/STÄLL, lackarbete, Kina, 1900-talets första hälft, utvändig dekor av flodlandslap med pagoder samt figurscen i guld, höjd ca 26, 34x12 cm

Slitage, skador, attribut saknas, dekordel saknas (gallerkant)

698057

2019-11-05