Tête-à-tête Japan Satsuma

Tête-à-tête Japan Satsuma
Tête-à-tête Japan Satsuma
Tête-à-tête Japan Satsuma
Tête-à-tête Japan Satsuma
Tête-à-tête Japan Satsuma
Tête-à-tête Japan Satsuma
Tête-à-tête Japan Satsuma
Tête-à-tête Japan Satsuma
Tête-à-tête Japan Satsuma
Tête-à-tête Japan Satsuma
Tête-à-tête Japan Satsuma
Tête-à-tête Japan Satsuma

Klubbat för:

1 000 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

TÊTE-À-TÊTE, 5 dlr., porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Satsuma, botten med märke, höjd ca 5-13 cm,

PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)

Kuntoraportti

698102

Päivämäärä:

2019-11-05