Tête-à-tête Japan Satsuma
Klubbat för:
1 000 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
TÊTE-À-TÊTE, 5 dlr., porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Satsuma, botten med märke, höjd ca 5-13 cm,
PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)
Kuntoraportti
698102
Päivämäärä:
2019-11-05