Bordspendyl nyrokoko

Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld brons, krönt av kvinnofigur med bok, höjd ca 40 cm, pendel o nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Urtavla med sprickor

698169

2019-11-24