Bordspendyl nyrokoko
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld brons, krönt av kvinnofigur med bok, höjd ca 40 cm, pendel o nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo
Urtavla med sprickor
698169
2019-11-24