Bordspendyl nyrokoko

Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld metall, dekor av jaktscen, höjd ca 42 cm, pendel o nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Skadad urtavla, nyckel och pendel saknas, delar saknas

698172

2019-11-24