Bordspendyl rokokostil
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1900-talets första hälft, rokokostil, emaljerad urtavla med romerska siffor, porslin, bronsmontering, dekor av polykrom figurscen, höjd ca 53 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre nagg, nyckel saknas
698191
2019-11-24