Bordspendyl rokokostil

Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

BORDSPENDYL, 1900-talets första hälft, rokokostil, emaljerad urtavla med romerska siffor, porslin, bronsmontering, dekor av polykrom figurscen, höjd ca 53 cm
PROVENIENS: Stopalo

Zustandsbeschreibung

Smärre nagg, nyckel saknas

698191

2019-11-24