Hörnskåp Louis XVI stil
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1900-talets mitt, Louis XVI stil, övre delen med vitrin, fanerad i mahogny, intarsiadekor av girlander och blombuketter, beslag i mässing, välvda skåpluckor, invändigt med hyllplan, inredning delvis klädd i plysch, höjd ca 200, 93x60 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis repor och märken
698193
2019-11-05