Sakekoppar silver Japan Suzuyu Sho´ten

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SAKEKOPPAR, 6 st., sterlingsilver, Japan, Suzuyu Sho´ten, 1900-tal, diameter ca 7,5 cm, vikt ca 258 g, i trälåda

PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)

Smärre slitage

698212

2019-11-05