Hasui Kawase träsnitt

Hasui Kawase träsnitt
Hasui Kawase träsnitt
Hasui Kawase träsnitt
Hasui Kawase träsnitt
Hasui Kawase träsnitt
Hasui Kawase träsnitt

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HASUI KAWASE (1883-1957): Sampan i flodlandskap, signerad, träsnitt, bildmått ca 36x23,5 cm, ej inramad

PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)

698290

2019-11-05