Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, snarlik dekor (ej samma) av fågelpar under pion på trädgårdsavsats i underglasyrblått, längd ca 31 cm

Nagg

698312

2019-11-05