Utagawa Hiroshige träsnitt
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UTAGAWA HIROSHIGE (1797-1858): "Ferry Boats on the Banyu River, Mount Oyama in the Distance", signerad, träsnitt, bildmått ca 34,5x22 cm, ej inramad
PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)
698315
2019-11-05