Utagawa Hiroshige träsnitt

Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UTAGAWA HIROSHIGE (1797-1858): "Ferry Boats on the Banyu River, Mount Oyama in the Distance", signerad, träsnitt, bildmått ca 34,5x22 cm, ej inramad

PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)

698315

2019-11-05