Utagawa Hiroshige träsnitt
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UTAGAWA HIROSHIGE (1797-1858) (3): Triptyk, figurscen med flanerande kvinnor i parkmiljö, signerade, träsnitt, bildmått ca 37x24 cm, ej inramade
PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)
Slitage, fläckar, beskurna
698374
2019-11-05