Utagawa Hiroshige träsnitt

Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UTAGAWA HIROSHIGE (1797-1858) (3): Triptyk, figurscen med flanerande kvinnor i parkmiljö, signerade, träsnitt, bildmått ca 37x24 cm, ej inramade

PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)

Slitage, fläckar, beskurna

698374

2019-11-05