Utagawa Hiroshige träsnitt

Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt
Utagawa Hiroshige träsnitt

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

UTAGAWA HIROSHIGE (1797-1858): Figurscen, signerad, träsnitt, ca 32x22 cm, ej inramad

PROVENIENS: Diplomat Ragnvald Richardson (R:son) Bagge (1903-1991)

Fläckar, skador

698421

2019-11-05