Uppsatsskål WMF

Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF
Uppsatsskål WMF

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UPPSATSSKÅL, nysilver, jugend, Württembergische Metallwarenfabrik (WMF), tidigt 1900-tal, stiliserad växtdekor, delvis genombruten, diameter ca 27 cm, höjd 23,5 cm.

Bruksslitage, anlupen.

698449

2019-11-15