Etsning efter Matthias Disel
Klubbat för:
550 SEK
1 500 SEK
MATTHIAS DISEL, efter, 1700-talets första hälft, kopparstick, gravör Carl Remshart, utgiven av Jeremias Wolff, Augsburg, "Prospect u. Perspectiv der großen Cascade in Nymphenburg, roth, schwarz u. weißen Marmor, samt anhang deß Canals zu end des gartens", plåtmått 24 x 35,5 cm
Fläckar, ej examinerad ur ram
698458
2019-11-15