Tennparti ljusstakar skål på fot

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TENNPARTI, 3 dlr, bestående av 1 skål på fot stämplad JLH (J L Hultman) år 1932, 1 par ljusstakar stämplade E.B, 1900-talets första hälft, ljusstakarnas höjd ca 17, skålens höjd ca 14 cm

Smärre slitage på , ena ljusstaken är smått sned, skålens fot bucklad på ena sidan

698533

2019-11-06