Tennparti ljusstakar skål på fot
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TENNPARTI, 3 dlr, bestående av 1 skål på fot stämplad JLH (J L Hultman) år 1932, 1 par ljusstakar stämplade E.B, 1900-talets första hälft, ljusstakarnas höjd ca 17, skålens höjd ca 14 cm
Smärre slitage på , ena ljusstaken är smått sned, skålens fot bucklad på ena sidan
698533
2019-11-06