Burk

Burk
Burk
Burk
Burk
Burk
Burk
Burk
Burk
Burk
Burk
Burk
Burk

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BURK med lock, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor med figurscener, delvis förgylld, hänklar i smide, höjd ca 15, diameter 13,5 cm

Mynning och lockkant med nagg

698624

2019-11-05