Bestick silver
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBESTICK, 12 dlr, silver, Österike Wien 1800-tal, blad i stål, snäckdekor, bestånde av 6 matknivar 6 gafflar, i schaull märkt Michael Goldschmidt soehne Palais Equitable Wien I, längd ca 22-25 cm
Bruksslitage, monogram, schatull med skador
698629
2019-11-05