Schatull med likörset
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SCHATULL, med likörset, omkring sekelskiftet 18/1900, bestående av: 12 glas, 2 flaskor, fanerad invändigt i rio palisander, utvändigt i alrot/rotfaner, beslag i mässing, insatsen kan tas ut, brickmärkt L. Boutigny, Passage de Princes, Paris, schatullets mått höjd ca 27, 32x24 cm
Nyckelbrickan lös, avslag på faner, ej komplett, smärre slitage
698670
2019-11-07