Fickur i 18 k guld

Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld
Fickur i 18 k guld

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

DAMFICKUR med brosch, 18 k guld, 1900-talets första hälft, vitemaljerad urtavla, cylindergång, boett med odlade saltvattenspärlor med mellanliggande små rosenslipade diamanter 26 mm, vikt ca 21,5 g, etui

PROVENIENS: Familjen Kempe-Björling

Rosett med tennlödning

698672

2019-11-05