Fickur i 18 k guld
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAMFICKUR med brosch, 18 k guld, 1900-talets första hälft, vitemaljerad urtavla, cylindergång, boett med odlade saltvattenspärlor med mellanliggande små rosenslipade diamanter 26 mm, vikt ca 21,5 g, etui
PROVENIENS: Familjen Kempe-Björling
Rosett med tennlödning
698672
2019-11-05