Armband brosch
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARMBAND, oädel metall, mitten i form av ett skärpspänne med vit- och röd emaljdekor, omkring sekelskiftet 1900, BROSCH, delvis guld, mitten med dekor av gammalslipad diamant ca 0,10 ct, längd 7 cm
Armband med emaljslitage, dekordel och lås saknas, tennlödningar, invändig inskription
Brosch med tennlödningar, omarbetad, flertalet delar ej ursprungliga, bucklor
698681
2019-11-06