Armband brosch

Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch
Armband brosch

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ARMBAND, oädel metall, mitten i form av ett skärpspänne med vit- och röd emaljdekor, omkring sekelskiftet 1900, BROSCH, delvis guld, mitten med dekor av gammalslipad diamant ca 0,10 ct, längd 7 cm

Armband med emaljslitage, dekordel och lås saknas, tennlödningar, invändig inskription
Brosch med tennlödningar, omarbetad, flertalet delar ej ursprungliga, bucklor

698681

2019-11-06