Karta Regni Sueciae Tabula Generalis
Klubbat för:
420 EUR
Utropspris
400 EUR
KARTA, , Frederik de Wit, 1600-tal."Regni Sueciae Tabula Generalis, divisa in Sueciae, Gotiae. Regna Finnae, Ducatum Lapponiam, Livoniam Ingriam: et in omnes subiacentes provincias", handkolorerad kopparstick, plåtstorlek 50,5 x 58 cm
Spår av veck, slitage, fläckar. Ej examinerad ur ram
698686
2019-12-04