Karta Regni Sueciae Tabula Generalis

Klubbat för:

420 EUR

Utropspris

400 EUR

KARTA, , Frederik de Wit, 1600-tal."Regni Sueciae Tabula Generalis, divisa in Sueciae, Gotiae. Regna Finnae, Ducatum Lapponiam, Livoniam Ingriam: et in omnes subiacentes provincias", handkolorerad kopparstick, plåtstorlek 50,5 x 58 cm

Spår av veck, slitage, fläckar. Ej examinerad ur ram

698686

2019-12-04