Stol
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, Indisk bröllopsstol, 1900-tal, trästomme med hamrad och rikligt dekorerat metallöverdrad, rygg flankerad med bockhuvuden, sitthöjd ca 42 cm.
Smärre slitage. Smärre skador på ett av huvudena som flankerar stolens rygg. Senare klädsel i textil.
698736
2019-11-06