Stol

Stol
Stol
Stol
Stol
Stol
Stol
Stol
Stol
Stol
Stol
Stol
Stol

Klubbat för:

1 200 SEK

1 500 SEK

STOL, Indisk bröllopsstol, 1900-tal, trästomme med hamrad och rikligt dekorerat metallöverdrad, rygg flankerad med bockhuvuden, sitthöjd ca 42 cm.

Smärre slitage. Smärre skador på ett av huvudena som flankerar stolens rygg. Senare klädsel i textil.

698736

2019-11-06