Vas Kina

Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

VAS, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, balusterformad, krackelerad yta, dekor i emaljfärger av antikviteter samt kalligrafi, höjd ca 42 cm

Nedslipad mynning, borrad botten

698883

2019-11-06