Herman Kähler vas

Herman Kähler vas
Herman Kähler vas
Herman Kähler vas
Herman Kähler vas
Herman Kähler vas
Herman Kähler vas
Herman Kähler vas
Herman Kähler vas

Klubbat för:

3 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

HERMAN KÄHLER, vas, keramik, Danmark, 1900-talets början, vit-brun-grön glasyr, signerad och stämplad HAK Danmark, höjd ca 36 cm, diameter 28 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, glasyrnagg vid mynning

699107

2019-11-08