Herman Kähler vas
Klubbat för:
3 000 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
HERMAN KÄHLER, vas, keramik, Danmark, 1900-talets början, vit-brun-grön glasyr, signerad och stämplad HAK Danmark, höjd ca 36 cm, diameter 28 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, glasyrnagg vid mynning
699107
2019-11-08