Stig Lindberg Berså
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), "Berså", servisdelar, 39 dlr., porslin, Gustavsberg, bestående av: 3 uppläggningsskålar, kanna, 9 bordstallrikar, 7 assietter, mattallrik, 9 djupa, 4 tekoppar på fat, 3 äggkoppar, saltströare, marmeladbruk
Nagg förekommer, slitage, tillverkningsdefekter
699236
2019-11-07