Stig Lindberg Berså

Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså

Klubbat för:

8 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

STIG LINDBERG (1916-1982), "Berså", servisdelar, 39 dlr., porslin, Gustavsberg, bestående av: 3 uppläggningsskålar, kanna, 9 bordstallrikar, 7 assietter, mattallrik, 9 djupa, 4 tekoppar på fat, 3 äggkoppar, saltströare, marmeladbruk

Kuntoraportti

Nagg förekommer, slitage, tillverkningsdefekter

699236

Päivämäärä:

2019-11-07