Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL, brännförgylld brons, Frankrike, 1800-talets andra kvartal, senempire/nyrokoko, dekor i form av knekt med svärd, urtavla med romerska siffror, höjd ca 43 cm, nyckel och pendel medföljer

Slitage, SAV garanterar ej funktionen

699250

2019-11-08