Figuriner LIsa Larson Ko samt Nord

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LISA LARSON (f. 1931): 2 st figuriner, "Ko" från serien Stora Zoo, i produktion 1960-1968, signerad L L, brun stengodslera, gulbrun glasyr, samt "Nord", ur serien All Världens Barn, i produktion 1974-, brun stengodslera, målade och delvis glaserad, signerad Lisa L, bådas höjd ca 12 cm

Nagg under Nords fot

699322

2019-11-09