Salongsgrupp intarsia

Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia
Salongsgrupp intarsia

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

SALONGSGRUPP, 6 delar, Karl Johanstil, mahogny med intarsia, 1900-talets första hälft, bestående av 2 karmstolar, 2 stolar och 2 runda bord, stolarnas sitthöjd ca 47 cm, bordens diamater ca 54 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, några sadelgjordar trasiga, tyget fläckigt och slitet

699342

2019-11-09