Salongsgrupp intarsia
Klubbat för:
2 200 SEK
Schätzwert
2 500 SEK
Beschreibung
SALONGSGRUPP, 6 delar, Karl Johanstil, mahogny med intarsia, 1900-talets första hälft, bestående av 2 karmstolar, 2 stolar och 2 runda bord, stolarnas sitthöjd ca 47 cm, bordens diamater ca 54 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, några sadelgjordar trasiga, tyget fläckigt och slitet
699342
2019-11-09